A A A


16 kwietnia w Klubie AgRafKa wystąpiły dwa zespoły: Miąższ oraz Bad Light District.

W naszej Galerii fotorelacja z koncertu.

Miąższ - wyjątkowo niezwykły i alternatywny zespół z Lublina jest jak miąższ soczysty i ożywczy... Sami nazywają się zespołem wieśniaczym, a swoją muzykę określają mianem urban etno folk. Trio energetyczne tworzą: Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula i Krzysztof Kolor Gadzało. Dla wszystkich, którzy szukają zdrowego dystansu i dobrej zabawy - Zespół Miąższ!

Utworów zespołu Miąższ możecie posłuchać na : http://www.myspace.com/miazszmiazsz

Bad Light District to projekt muzyczny rozpoczęty w 2007 roku przez Michała Smolickiego, głównego perkusisty krakowskiej grupy New York Crasnals. W maju 2009 roku nakładem Ampersand Records ukazał się debiutancki album ‘Simplifications’ skomponowany oraz nagrany w całości przez Michała, przy gościnnym udziale wokalnym Jacka Smolickiego oraz Marcina Białoty (obaj New York Crasnals). Piosenki z płyty z marszu trafiają na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych – a singlowy ‘Street Of Frozen Phantoms’ trafia na Listę Przebojów Programu Trzeciego, w którym to album stał się także płytą tygodnia. Jesienią 2009 roku do projektu dołączył drugi gitarzysta Jacek Dąbrowski dopełniając koncertowy skład Bad Light District. Ukoronowaniem udanego roku 2009 była nominacja w kategorii Odkrycie Roku miesięcznika Pulp oraz wyróżnienie w rocznym podsumowaniu krakowskiej Gazety Wyborczej.

Na początku 2010 roku uformował się nowy skład koncertowy BLD z Łukaszem Lembasem (Tele) na basie i Maciejem Pietrzykiem (10000 Szelek) na perkusji.

Utworów Bad Light District możecie posłuchać na : http://www.myspace.com/badlightdistrict


Emil Gontar

.