A A A


Takie hasło towarzyszy Nieformalnej Grupie Młodzieży ze Zgierza, które podjęła się realizacji projektu „Pod Łowiczem na końcu wsi” dofinansowanego ze środków Programu Młodzież w Działaniu. To już kolejna lokalna inicjatywa, która włącza mieszkańców Zgierza do działania, do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Organizatorzy mają za sobą już wszystkie spotkania warsztatowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli okazję m.in. nauczyć się pisania ikon pod okiem wykwalifikowanego instruktora rzemiosła Cezarego Płataka. Ale również tworzyli piękne łowickie wycinanki czy ozdabiali stare krzesła i wazony techniką decoupage. Te ostatnie w wyniku największego zainteresowania ze strony zgierzanek i zgierzan, odbędą się powtórnie na przełomie maja i czerwca.

- Zapisy już trwają – mówi koordynator projektu, Jakub Pyrzanowski.Założyliśmy teraz, że priorytetowo będą traktowani Ci, którym nie udało się zapisać na pierwszy warsztat. Oczywiście zachęcam do odwiedzania naszej strony www.podlowiczemnakoncuwsi.blogspot.com
gdzie znajdują się wszystkie bieżące informacje.

A już 15 kwietnia odbędzie się wycieczka do Łowicza dla Słuchaczy Zgierskiego Uniwersytetu 3 Wieku dzieciaków z MOPS-u. Plan jest bogaty i miejsc do odwiedzenia wiele, więc będzie o czym opowiadać i będzie co wspominać, a my oczywiście umieścimy fotorelację z wyprawy na naszej stronie.

Serwis EZG.INFO.PL oczywiście poleca wszystkie inicjatywy w ramach projektu i zachęca do aktywnego uczestnictwa w kolejnych etapach zaplanowanych działań.

Justyna Zielińska

.