A A A

mdk nowybudynek

Sprawa przebudowy gmachu Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu i Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego, przy ul. Długiej 42 nabiera tempa. Rozbudowana siedziba, stworzona na bazie istniejącego budynku połączonego łącznikiem z dobudowaną częścią, będzie zawierała sale do zajęć i warsztatów oraz salę widowiskową na 150 osób.

Na wniosek powiatu zgierskiego stworzono właśnie koncepcję architektoniczną budynku. Na parterze mają znaleźć się m. in.: sale do nauki tańca, rytmiki, fotograficzna, plastyczna, dydaktyczna, zaś na piętrze garderoby, pomieszczenia biurowe i magazyny. Na wyższym poziomie powstanie także, tak przez wszystkich oczekiwana, sala widowiskowa o powierzchni ponad 113 mkw, która pomieści ok 150 osób na widowni. Scena, wraz z zasceniem ma mieć ok. 29,7 mkw, co pozwoli na organizację w tym miejscu festiwali, przedstawień, koncertów itp. Łączna powierzchnia budynku to ponad 854 mkw.

Na zorganizowanych przez starostę zgierskiego Bogdana Jarotę spotkaniach członków Zarządu Powiatu Zgierskiego, projektanta i dyrektor MDK, wypracowano koncepcję architektoniczną nowej siedziby powiatowej placówki kultury.

- Zgodnie z nią, znacznie udało nam się zwiększyć powierzchnię budynku, z którego będą, w komfortowych warunkach, korzystać dzieci i młodzież z terenu naszego powiatu. Wniosek o dofinansowanie przebudowy tego budynku do Łódzkiego Obszary Metropolitalnego złożymy zgodnie z planem w II kwartale tego roku – mówi starosta Jarota.

Powiat zgierski, w ŁOM, ma zabezpieczone 3,4 mln zł, zaś we własnym budżecie ma kolejne 1,5 mln zł na ten cel.

źródło: www.powiat.zgierz.pl

.