A A A

onebillion17

Akcja "Nazywam się miliard" już po raz drugi zagości w Zgierzu. 14 lutego o 17.00 przy Młynie na ul. Długiej grupa przeciwników i przeciwniczek przemocy wobec kobiet zatańczy w proteście wobec tego zjawiska.

Od 2013 roku 14 lutego cały świat, w tym Polska tańczy i protestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. W 2013 r. tańczono w ponad 200 krajach i 30 miejscowościach w Polsce, w 2014 już w 40, a w 2015 w niemal 50.

- Tańczymy 14 lutego - w walentynki, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku. W Zgierzu po raz drugi zbieramy się w centrum miasta by wspólnie pokazać, że nie godzimy się na przemoc - mówi Justyna Zielińska, koordynatorka akcji.

Za każdym razem akcja Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland porusza trudny społecznie temat przemocy wobec kobiet. W tym roku jest to temat gwałtów na randce. Statystyki podają, że jedna na trzy osoby doświadcza, bądź doświadczyła choć raz w swoim życiu przemocy na randce. Przemoc na randce może przydarzyć się każdej osobie i nie ma związku z jej wykształceniem czy warunkami ekonomicznymi rodziny, z której pochodzi. Większość ofiar przemocy na randce to młode kobiety, należą one do grupy najwyższego ryzyka. Dlatego w 2017 roku nasza akcja będzie zajmować się właśnie problemem gwałtów na randce, by nagłośnić, ujawnić i przeciwdziałać.

.