A A A

 


Mediateka START-META w Warszawie wraz z Federacją Niezależnych Twórców
 Filmowych organizuje w maju 2011 roku 28 Edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Dozwolone do 21/Up to 21”. To Festiwal dla najmłodszych twórców filmowych, którzy w momencie realizacji filmu nie ukończyli 21 lat.
 
Festiwal jest formą wsparcia działań twórczych młodzieży poprzez stworzenie możliwości zaprezentowania własnych koncepcji filmowych na dużym ekranie, przed profesjonalnym jury i szerszą publicznością. Festiwal w swojej międzynarodowej formule daje szansę skonfrontowania twórczości młodych ludzi wywodzących się z różnych kultur. W tej edycji filmy będą oceniane w dwóch sekcjach. Sekcji filmów zrealizowanych przez twórców niezależnych i sekcji filmów zrealizowanych przez studentów szkół filmowych spełniających kryterium wiekowe. Wszystkie nadesłane filmy spełniające wymogi formalne będą oceniane przez komisję kwalifikacyjną, a filmy dopuszczone do konkursu przez profesjonalne jury.
 
MFF “Dozwolone do 21/Up to 21” odbędzie się w dniach 23-28 maja 2011 roku w Warszawie. Filmy można nadsyłać do dnia 31 marca 2011 roku. Do udziału w imprezie można zgłaszać filmy zrealizowane w dowolnej technice, zarejestrowane na nośniku i w formacie DV lub DVD. Czas projekcji filmu nie może przekroczyć 30 minut.Wszystkie szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa w konkursie znajdziecie w regulaminie Festiwalu zamieszczonym na stronie internetowej: www.upto21.pl. 
 
Elementem tygodnia festiwalowego będą spotkania młodzieży skupionej wokół Festiwalu z uznanymi twórcami filmowymi, a także warsztaty filmowe prowadzone przez profesjonalistów.  • Zrobiłeś ostatnio film? Nie skończyłeś jeszcze 21 lat? Wyślij film na 
  • Festiwal! Więcej na www.upto21.pl

  • Dorota Wiro-Kiro 
  •  
  •  
  •  
  •  

    .