A A A

ogien16prot

Film ekologiczny "Koniec spania" otrzymał Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności podczas tegorocznego przeglądu filmów amatorskich "Ogień w Głowie". Prócz konkursu filmowego w programie tegorocznego festiwalu znalazła się wystawa fotograficzna "Hamlet" oraz koncert zespołu Kryzys.

Jury w składzie: Balbina Bruszewska (reżyserka, scenarzystka, autorka filmów animowanych), Mateusz Głowacki (reżyser) oraz Bartosz Piotrowski (operator kamery, autor zdjęć) po obejrzeniu 19 filmów postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix, w wysokości  2500 zł dla Ryszarda Ferenca autora filmu „Koniec spania” za robaczki i mróweczki, za biedronkę i pajączka, to filmowa jest gorączka.

II Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Damiana Słowioczka, autora filmu „Przez żołądek do serca” za sprawne wykorzystanie wielu konwencji filmowych, talent komediowy i chomika.

Dwie równorzędne III Nagrody po 500 zł każda dla Tomasza Kowala, autora filmu „Ekran, który patrzył”, za spojrzenie oraz dla Delfina Łakatosza, autora filmu „Zabójczy taniec” za najlepszy film taneczny, jaki widzieliśmy w życiu.

Nagrodę publiczności w wysokości 500 zł, (po podliczeniu głosów z kart do głosowania) otrzymuje Ryszard Ferenc za film „Koniec spania”.

Rozmowa z Anną Perek, organizatorką "Ognia w Głowie" oraz prowadzącymi konkurs, Justyną Zielińską i Tomaszem Jundem:

 (4:30)

.