A A A

ogienwglowie balony

W ostatni weekend wakacji (26 i 27 sierpnia) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się 12. Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”. Główną częścią festiwalu jest konkurs filmowy dla twórców amatorów, w którym weźmie udział 19 wybranych przez organizatorów filmów.

Konkurs pod gołym niebem to nie jedyna atrakcja „Ognia w głowie”. Nie zabraknie muzyki na żywo, fotografii i oczywiście dużej ilości filmów! Fanów kina dokumentalnego zapraszamy już dzień wcześniej na swoistą rozbiegówkę przed festiwalem. W czwartek 25 sierpnia o 18.00 w AgRafce i MOK kolejna odsłona cyklu KineDok. Projekt ten to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. W ramach tegorocznej edycji można zobaczyć najciekawsze produkcje z siedmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Chorwacji, Norwegii oraz Polski. W przeddzień festiwalu odbędzie się pokaz aż 3 filmów: krótkometrażowych dokumentów „Matki i córki” i „Nowy Świat” (Słowacja) oraz polskiego filmu „6 kroków”.

Lista konkursowych filmów w XII OPFA "Ogień w głowie":

1. Marek Głuszczak (Gdynia) „Bracia”
2. Damian Słowioczek (Kraków) „Przez żołądek do serca”
3. Tomasz Kowal (Siechnice) „Ekran, który patrzył”
4. Anna Barańska (Lublin) „Ostatni Kuc we wsi”
5. Grzegorz Kowalczuk (Żary) „Amator”
6. Mikołaj Wróbel (Stąporków) „Efekt domina”
7. Piotr Jeliński, Przemysław Łazarz (Tychy) „Jasiek”
8. Kamil Bukłaha (Wrocław) „Niebyt”
9. Małgorzata Dobrowolska (Skubianka) „Moje miejsce”
10. Ryszard Ferenc (Maszewo) „Koniec spania”
11. Daniel Zagórski (Łódź) „Utopia”
12. Michał Stenzel (Wrocław) „Addio”
13. Sebastian Szewczykowski (Gdańsk) „Kitty?”
14. Krzysztof Grabiec (Łódź) „City of Lodz – Landmark”
15. Delfin Łakatosz (Poznań) „Zabójczy taniec”
16. Kacper Celuch (Starachowice) „Bajka z morałem”
17. Rafał Kaczmarek (Rokietnica) „Daleko od domu”
18. Paweł Cichoński (Bytom) „Evviva l’arte”
19. Marta Szymanowska (Poznań) „Mari-anna”

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się w piątek podczas wernisażu wystawy fotograficznej. W tym roku pokażemy cykl fotografii Przemysława Wiśniewskiego „Hamlet” – zrealizowany w ramach projektu Teatr FOTOgrafii. W jednej z recenzji napisano o wystawie: „Inscenizacja wykonana jest na zbliżeniach, bardzo intymnie, momentami szyderczo. Różnorodność wątków i postaci przypomina bezustannie, iż nie mamy do czynienia z kameralnym dramatem na dwie osoby w pralni. Spektakl jest konsekwentnie odarty ze wszystkiego, co przeszkadzać mogłoby w kontakcie z aktorem”. Warto zobaczyć!
Po wystawie zapraszamy na koncert w Klubie AgRafKa. Kto wystąpi? – to jeszcze niespodzianka…

.