A A A

muzeum zmysly

W Muzeum Miasta Zgierza pojawiła się kolejna interaktywna wystawa, powstała w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. "Świat zmysłów" to zbiór kilkudziesięciu eksperymentów, które pomogą zrozumieć w jaki sposób za pomocą wzroku, słuchu, dotyku i węchu postrzegamy świat.

Wernisaz wystawy odbył się 9 sierpnia. „Świat zmysłów” to wystawa interaktywna, która składa się z trzech części: „Poznać zmysły”, „Mono-Stereo” i "Oszukać zmysły". W pierwszej cześci poznajemy podstawowe zasady reagowania naszego organizmu na różne bodźce. Można podczas eksperymentów poznać budowę i zasady działania naszego oka i ucha, sprawdzić jak działa nasz dotyk czy, które zapachy dla naszego organizmu mogą być przyjemne, a które nie.

Kolejna część to udowodnianie, że nasz organizm to urządzanie typu stereo. Co to oznacza? Kilka eksperymentów pokazuje nam, że nasz organizm posługuje się parami receptorów. I nie chodzi tu jedynie o dwoje uszu czy oczu. Okazuje się, że dotyk i węch również mogą działać w podobny sposób jak słuch czy wzrok. Ostania sala to zabawa z naszym mózgiem. Tu będziemy musieli przyznać, że własny organizm potrafi nas nieźle oszukać. Okazuje się że nasze uszy czy oczy mimo swojej doskonałości potrafią nas zwodzić. Odpowiedzialny jest za to nasz mózg, który lubi upraszczać. Jak to robi? Aby to sprawdzić zapraszamy do zwiedzania wystawy „Świat zmysłów”.

Wystawa czynna jest do 23 października br.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: muzeum nieczynne
Wtorek – Środa: 10:00 – 16:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek.: 10:00 – 16:00
Niedziela.: 10:00 – 16:00

Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł.

.