A A A

przybylocieslik

fot. Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu 

W Miejskim Ośrodku Kultury otworzono wystawę "Krakowskie opowieści" autorstwa Wiesławy Przybyło-Cieślik. Wystawa obejmuje malarstwo i rysunek oraz "Ruchome obrazy", czyli kostiumy artystki.

Wiesława Przybyło-Cieślik to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ma za sobą 30 lat pracy twórczej, w tym 7 lat w Teatrze Muzycznym w Łodzi na stanowisku asystenta scenografa i 17 lat pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. Od 15 lat pracuje jako kustosz Galerii "Ogród sztuki" w Konstantynowie Łódzkim prowadzący zajęcia Warsztaty Plastyczne "Format A4" dla młodych adeptów sztuki z całego miasta. 

Twórczość artystki z ostatnich siedmiu lat jest przepojona mistycyzmem, skupiona na interpretacji własnych duchowych przeżyć, oszczędna formalnie z archetypicznymi znakami, w których kolor przyjmuje funkcje symboliczne. Stworzone dynamiczne kompozycje  malarskie, niekiedy fakturowe, koncentrują się na intensywnym nasyceniu koloru i wzajemnych napięciach, które stanowią specyficzny zapis wizyjno-metaforyczny malarki. 

Wernisaż został połączony ze spotkaniem twórców projektu "Pejzaż malowany" (współpraca ze Stowarzyszeniem Artystów "Młyn", Łódzkim Domem Kultury i Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie). Wystawę można oglądać w Zgierskiej Galerii Sztuki MOK (ul. Mielczarskiego 1) do 23 sierpnia.

źródło: mokzgierz.pl, www.wiesia-cieslik.pl

.