A A A

lalki arlekin

W Mieście Tkaczy do końca marca można odwiedzić wystawę "Arlekin Baśnie Opowiada", na której prezentowane są lalki będące postaciami scenicznymi wielu spektakli teatralnych. 

Lalki znanych projektantów pochodzą z przeogromnych magazynów ARLEKINA. W Mieście Tkaczy prezentowane są, także najstarsze projekty scenograficzne autorstwa wielkich sław artystycznych.

- Chcemy dotrzeć z tą wystawą do dzieci, ale chętnie przychodzą także starsze osoby - mówi Karol Maśliński, Pełnomocnik ds. Rozwoju Parku Kulturowego "Miasto Tkaczy". -Warto przyjrzeć się każdej lalce z osobna. Możemy poszukać odpowiedzi na pytanie co to za postać i w jakim spektaklu grała.

Wystawa liczy około 500 lalek i elementów scenograficznych. Została zorganizowana przez Teatr Lalek ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi. Zwiedzanie wystawy ARLEKINA, można połączyć ze zwiedzaniem wystawy stałej Muzeum Miasta Zgierza „Dziecięcy świat, zabawki z dawnych lat”, która prezentowana jest na poddaszu tego samym budynku, tj. przy ul. G. Narutowicza 5 oficyna (wejście od ul. ks. Sz. Rembowskiego).

Rozmowa Katarzyny Winkler z Karolem Maślińskim:

(7:52)

.