A A A

jaceksteszewski

Jacek Stęszewski, pieśniarz i kompozytor muzyki z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej, znany jako wokalista zespołu Koniec Świata, zagra w Klubie AgRafKa w sobotę 6 lutego o 20.00. Nasz portal razem z organizatorem koncertu zaprasza do udziału w konkursie - do wygrania bilety na koncert!

Najważniejsza w twórczości Jacka Stęszewskiego, poza melodiami, od których nie można się uwolnić, jest warstwa tekstowa: gęsta od metafor, naładowana skojarzeniami i środkami stylistycznymi, tak rzadko pojawiającymi się we współczesnym tekściarstwie. Choć raczej należałoby powiedzieć, poezji. Bo słowa utworów Jacka Stęszewskiego to najwyższej próby, kipiąca metaforami, poezja, przybrana w piękne gitarowe melodie oparte na skrzypcach, tłusto pulsującym kontrabasie, nastrojowej wiolonczeli, akordeonie i perkusji. Pełne zadumy, liryczne, ale wesołe i energetyczne zarazem. Jak sam przyznaje, w życiu najbardziej lubi tworzyć piosenki i je śpiewać. Jest samoukiem, nie ma muzycznego wykształcenia, niezależność artystyczną przedkłada ponad wszystko, co zjednuje mu rzesze fanów, zachwyconych jego bezpośredniością i ujmującym uśmiechem.

Jacek Stęszewski tworzy piosenki już od wielu lat, jednak dopiero w 2014 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu. Zaprzyjaźniona wrocławska firma wydawnicza Lou&Rocked Boys, której nakładem ukazała się „Księżycówka””, dała mu całkowicie wolną rękę w sprawach artystycznych. 

Bilet wstępu - 10/15 zł.

KONKURS

Radio EZG oraz Klub AgRafKa zapraszają do udziału w konkursie - do wygrania 3 wejściówki na koncert Jacek Stęszewski Trio. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: W ramach którego swojego jubileuszu zespół Koniec Świata zagrał w Zgierzu w 2015 roku? Mail z odpowiedzią na pytanie oraz swoimi danymi (imię, nazwisko, telefon) prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do środy 3 lutego 2016 r., godz. 20.00. Spośród osób, które nadeślą poprawne odpowiedzi, wylosowane zostaną 3, które otrzymają bilety na koncert 6 lutego w Klubie AgRafKa.

.