A A A

onebillion taniec

fot. Pranjal Jain

"Nazywam się Miliard" to ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet. Wspólnym elementem jest taniec, dzięki któremu kobiety mają "rządzić" swoim ciałem. 14 lutego akcja po raz pierwszy odbędzie się również w Zgierzu.

Kampanię "One Billion Rising" zapoczątkowała w 2011 Eve Ensler, autorka słynnych „Monologów waginy”. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo on właśnie wyzwala emocje. Od 2013 roku 14 lutego cały świat, w tym także Polska tańczy przeciwko przemocy wobec kobiet. Polska akcja nosi nazwę "Nazywam się miliard", by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, który doświadczają przemocy.

W tym roku pierwszy raz do akcji włączył się również Zgierz. Wspólny taniec odbędzie się 14 lutego o godz. 14.00 pod zegarem słonecznym przy zgierskim Młynie przy ulicy Długiej. - Do tego dnia zapraszamy na próby układu, które pod okiem instruktora tańca odbywają się w środy w Lejdis Studio Zgierz (ul. Majakowskiego 43) o godzinie 20.30 - zaprasza Justyna Zielińska, koordynatorka akcji:

(5:01)

Justyna Zielińska będzie gościem Radia EZG w audycji "infoMagazyn" w czwartek 4 lutego o godz. 20.00.

.