A A A

galderia koncert

fot. Miasto Zgierz 

Acoustic live in the City Of Power to kolejne wydarzenie w ramach akcji "Znajdź w sobie anioła", której celem jest zbiórka pieniędzy na nierefundowany lek dla chorej na nowotwór Bożeny Nowińskiej-Kosiewicz. Z tej okazji w Zespole Szkół i Placówek Zawodowych wystąpił francuski zespół Galderia.

Powermetalowa Galderia pochodzi z Marsylii. W naszym mieście zespół grał już podczas czerwcowego święta miasta City of Power. - Koncert był świetnie zorganizowany, graliśmy ze znakomitymi zespołami - wspominają muzycy. - Czujemy ogromną dumę, że będziemy grać na ten szczytny cel, podczas naszego występu chcemy zarazić ludzi pozytywną energią - dodali w rozmowie dla Radia EZG.

Rozmowa Marcina Szcześniaka z członkami zespołu Galderia:

(1:33)

Oprócz Galderii na scenie pojawiła się również Akademia Dźwięku oraz Witek Świątczak w duecie z Kasią Świątczak.

W ramach akcji "Znajdź w sobie anioła" odbyły się już m. in. koncert w klubie "AgRafKa", specjalny kiermasz w Szkole Podstawowej nr 3 i mecz HAL-KOP-u pomiędzy najlepszymi zawodnikami ligi a Gattą Zduńska Wola. Jak zapewnia Andrzej Kosiewicz, to nie koniec planów. - Odbędą się jeszcze eventy w studiach tatuaży w Łodzi, bal karnawałowy, w fazie rozwojowej są również akcje na luty - zapowiada organizator zbiórki.

Rozmowa z Andrzejem Kosiewiczem:

 (1:16)

.