A A A

akf kadry

fot. Miejski Ośrodek Kultury 

Amatorski Klub Fotograficzny od wielu lat funkcjonuje w Miejskim Ośrodku Kultury, tworząc zdjęcia tematyczne bądź przy okazji miejskich wydarzeń kulturalnych. 11 stycznia w Zgierskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż pn. “Kadry”, na której swoje dzieła zaprezentowali artyści i artystki fotograficy.

Łącznie na wystawie znalazło się ok. 120 zdjęć, połowa wywieszona w galerii, połowa wyświetlana na ekranie. - Autorami są ludzie, którzy biorą czynny udział na warsztatach naszego klubu. Są to zdjęcia studyjne, jak i z wydarzeń miejskich - mówi Piotr Kmieciak (Amatorski Klub Fotograficzny). - Najbardziej lubię robić zdjęcia z zaskoczenia, wtedy ludzie wychodzą naturalnie - zdradził fotograf, jeden z inicjatorów powstania Klubu.

- W klubie możemy wymienić się doświadczeniami, zawsze ktoś chętnie przyjdzie z pomocą i udzieli wskazówek - zauważa Izabela Klimek (AKF). - Lubię fotografować "smaczki", zbliżenia na detale, miasta nocą - dodaje.

Rozmowa Katarzyny Winkler z fotografami AKF:

(3:16)

Wystawa będzie czynna do 30 stycznia. Klub spotyka się co poniedziałek o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu.

.