A A A

bajki final

8 opowiadań i legend związanych z naszym miastem zostało wyróżnionych w konkursie "Dawno temu w Zgierzu" organizowanym przez Stowarzyszenie EZG. Teksty zostaną wydane w formie książeczki i zaprezentowane jako słuchowiska dla dzieci.

Wręczenie nagród dla uczniów i ich opiekunów odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Aleksandra Maryniak (SP5) za pracę „Jan i Jerzy”. Pracę nagrodziliśmy za nawiązanie do tradycji tkackiej w uroczej opowieści o skromnym tkaczu Janie Zgierskim. Bajka o miłości, oddaniu, współpracy, opowiada w jaki sposób jeż został symbolem miasta.

II miejsce - Magdalena Jóźwiak (SP5) za opowieść o młynie przy ulicy Długiej, zamieszkałym tam młynarzu z rodziną, a także o złośliwym chochliku, który pragnąc przejąć władzę nad młynem, w ostateczności go rujnuje.

III miejsce - Oliwia Krusińska (SP4) za ciekawą formę narracji, za opowieść o Janie Cylke i zwierzętach poznających historię Parku Miejskiego.

Wyróżnienie dla Anieli Pocałuń (SP8) za ożywienie legendy o duchu dziewczynki z łaźni miejskiej, strażniczce pływalni, która czuwa nad kąpiącymi się dziećmi. Za wplątanie bajkowej, tajemniczej, atmosfery w gąszcz faktów i informacji o zgierskim kąpielisku.

Wyróżnienie dla Antoniego Łoniewskiego (ZSS TPZ) za stworzenie legendy o Zgierzu, Za opowieść o dwóch wędrownikach, których niewinne ukłucie jeża skłoniło do założenia osady. Bohaterowie Zbyszko i Gniewko, a także obserwujący wszystko jeż stali się inspiracją do nazwy naszego miasta.

Wyróżnienie dla Martyny Król (SP4) za legendę o powstaniu Zgierza. Za opowieść, która przenosi nas w odległe czasy, do osady plemienia lnianego, które dzięki włóknom lnu i pomocy jeża, rosło w siłę produkując płótno.

Wyróżnienie dla Sebastiana Makowczyńskiego (SP8) za opowieść o duszku Albercie, który dzięki pomocy małego chłopca poznaje najważniejsze miejsca w Zgierzu.

Wyróżnienie dla Wiktorii Sławatyckiej (SP4) za przygody Ali i dzielnego jeża, za obfitą w zaskakujące wydarzenia fabułę, a także za motyw zwycięstwa dobra nad złem, który zawsze się sprawdza.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Miasta Zgierza.

 

 

.