A A A


(fot. Emil Gontar)

W sobotę 26 lutego w Klubie AgRafKa odbył się koncert, w którym wystąpiło dwoje artystów: Peter J. Birch, czyli Piotr Jan Brzeziński oraz Halla Nordfjörd – rodowita Islandka. Wydarzenie rozpoczęło się po godzinie 20 w bardzo kameralnej i nastrojowej aranżacji. Jednak już po pierwszych utworach Petera J. Bircha i Halli Nordfjörd widać było, iż mają aspiracje do międzynarodowej kariery. Szczególnie młoda i sympatyczna Islandka, która bisowała aż trzy razy.

Peter J. Birch

Peter J. Birch, czyli Piotr Jan Brzeziński, urodził się w Brzegu Dolnym, mieszka i komponuje w Wołowie. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość równie młodego artysty duży wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Rocky Votolato a w szczególności Damien Jurado. W kwietniu na półki trafią nagrania Bircha. W dorobku ma już jednak jeden album, który można było kupić na sobotnim koncercie.

Więcej informacji oraz utwory do wysłuchania znajdziesz na profilu Facebook oraz MySpace artysty.


Halla Nordfjörd

Halla Nordfjörd pochodzi z Reykjavíku. Obdarzona pięknym i nietypowym głosem artystka wykonuje melancholijne melodie na swojej gitarze Dała wiele koncertów na swojej rodowitej wypie - Islandii (m.in. na najsłynniejszym festiwalu na wyspie - Iceland Airwaves), ale odwiedziła też wiele róznych państw europejskich, np. Danię, Wyspy Owcze czy Anglię (wystąpiła na The Great Escape Festival w Brighton). Wiosną 24-letnia Halla Nordfjörd planuje wydać debiutancki album (choć i teraz można było kupić jej pięciootworowe demo) i wyruszy w trasę po Niemczech. Przed występem w Zgierzu odwiedziła także inne miasta Polski, np. Sopot.

Więcej informacji oraz utwory do wysłuchania można znaleźć na profilu MySpace wokalistki.


Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z koncertu, która znajduje się w naszej Galerii.

Emil Gontar

.