A A A

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Dom Kultury we współpracy z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Grupa Łódź” i Muzeum Miasta Zgierza zapraszają na otwarcie wystawy pt.  „100. Rocznica Operacji  Łódzkiej 1914-2014”, które odbędzie się 12 listopada o godz. 17:00 w Muzeum Miasta Zgierza.

wystawa operacjalodzka

fot. ldk.lodz.pl 

W dniu 11 listopada 2014 r. obchodziliśmy 100. Rocznicę Operacji Łódzkiej. Z tej okazji powstała wystawa, która eksponowana była w 10 muzeach w województwie łódzkim, teraz będzie można ją obejrzeć w zgierskim muzeum. Wystawa jest szczegółowym opracowaniem przebiegu  Operacji Łódzkiej ukazanej w kontekście całej I wojny światowej.  Prezentowane eksponaty takie jak m. in. umundurowanie żołnierzy i zbiór militariów pochodzą ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Grupa Łódź” i Muzeum Miasta Zgierza.

W dniu wernisażu będzie można dosłownie… cofnąć się w czasie! Będzie to możliwe dzięki grupie rekonstrukcyjnej „Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne”. Na dziedzińcu muzealnym spotkamy rekonstruktorów w mundurach armii carskiej, zobaczymy jak wyglądał i działał szpital polowy, a także jak smakuje grochówka gotowana  w kuchni polowej z okresu I Wojny Światowej!

Zapraszamy do Muzeum Miasta Zgierza. W dniu wernisażu wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 10 stycznia 2016 r.

.