A A A

Zgierska Kuźnia Piwna zaprasza na II Festiwal Piwa Czeskiego. Tym razem festiwal odbędzie się 5 września w Parku Miejskim w Zgierzu. Start już o godzinie 12.00. W planie 1200 litrów czeskiego chmielowego trunku, muzyka, artyści i koncerty oraz akcje informacyjne przestrzegające przed nierozważnym nadużywaniem alkoholu.

festiwal piwczeskich

Na Festiwalu dostępne będą 24 rodzaje piw pochodzące z czeskich, rzemieślniczych i restauracyjnych browarów. W sumie 1200 litrów niedostępnego na polskim rynku piwa, dodatkowo okraszonego tradycyjnymi potrawami z kuchni naszych czeskich przyjaciół. Wśród piwnych marek na Festiwalu pojawią się m. in. Primator Exluziv, Weizenbier i najlepsze piwo I Festiwalu Imperial Lager z Browaru Klasztornego Benedyktynów w Brevnovie. Podczas festiwalu wystąpią artyści: Janusz Nastarowicz, Zdenek Klikar i zespół NOD. Nie zabraknie również konkursów, w których do wygrania piwne i nie tylko nagrody.

Festiwal odbędzie się pod patronatem Konsula Honorowego Republiki Czeskiej prof. nadzw. UŁ Krzysztofa Skotnickiego i Prezydenta Miasta Zgierza. - Jest to impreza otwarta, ogólnie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Ideą Festiwalu jest propagowanie kulturalnego degustowania piwa jako alternatywy dla wysokoprocentowych alkoholi, pokazanie że biesiadny charakter piwa nie kłóci się z dobrą i kulturalną zabawą - informuje Kamil Jaworski, prezes Zgierskiej Kuźni Piwnej. Poprzednia edycja imprezy odbyła się w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury, teraz przenosi się do bardziej otwartej przestrzeni.

W czasie Festiwalu będą promowane m.in. kampanie: „Prowadzący – niepijący” czy też „Pozory mylą, dowód nie”. W ramach tych kampanii, we współpracy z Komendą Powiatową Policji i Politechniką Łódzką, przeprowadzona będzie akcja informacyjna, demonstrującą zagrożenia wynikające z nierozważnego nadużywania alkoholu. - Dodatkowo zamierzamy przeprowadzić szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Chcemy by Festiwal miał charakter rodzinnego pikniku, w związku z tym festiwalowa scena będzie tętniła artystycznymi wydarzeniami od tańca poprzez muzyczne występy znanych i popularnych artystów - zapraszają organizatorzy.

.