A A A

Muzeum Miasta Zgierza poszukuje osób do współpracy przy tworzeniu unikatowej wystawy przedstawiającej dziedzictwo kulturowe naszego miasta. Wystawa ta ma pokazać te zabytki, które na co dzień znajdują się w domowych zakamarkach, w piwnicach i na strychach, a stanowią ciekawy punkt do rozpoczęcia opowieści o przeszłości.

dziedzictwo muzeum

Muzeum zaprasza do współpracy wszystkich zgierzan, którzy pasjonują się historią, mają ciekawe pamiątki dotyczące swojej rodziny, Zgierza i okolic. - Szukamy do ekspozycji rzeczy wyjątkowych. Najlepiej, jeśli państwa eksponaty przeznaczone na wystawę będą pochodziły przynajmniej z okresu lat 50. Jednak im starsze tym lepsze - zapraszają organizatorzy wystawy. Eksponaty zostaną odpowiednio przygotowane do wystawy, zaprezentowane oraz sfotografowane. Wystawa ma pokazać utracone na lata, a teraz odzyskane, dziedzictwo naszego miasta.

Muzeum Miasta Zgierza chce je jedynie zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Wszystkie pamiątki po zakończeniu wystawy wrócą do właścicieli. Wystawa ma być częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Zgierzu zorganizowane zostaną 20 września. W tym roku EDD organizowane są pod hasłem „Dziedzictwo utracone – Dziedzictwo odzyskane”. Stąd też temat i tytuł wystawy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Muzeum Miasta Zgierza: ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21; tel. 42-716-37-92. Na zgłoszenia Muzealnicy czekają do 31 sierpnia 2015 r.

- Jest to jedyna taka okazja do pokazania światu skarbów, pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ukrywanych przez wiele lat w domowych zakamarkach - zachęca Justyna Czerwińska z Muzeum Miasta Zgierza.

.