A A A

Tegoroczny przegląd filmów amatorskich "Ogień w Głowie" odbędzie się 21 i 22 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Do 25 lipca autorzy i autorki filmów mają czas na przesyłanie swoich zgłoszeń do organizatorów imprezy.

ogienwglowie15

Ogień w Głowie już jedenasty raz zgromadzi miłośników filmów, którzy w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury będą mogli zapoznać się z propozycjami filmowców amatorów. Długość jednego filmu nie może przekraczać 20 minut, a autorem nie może być student lub absolwent szkoły filmowej. Regulamin i karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie www.mokzgierz.pl. Laureatami ubiegłorocznego Grand Prix są Jakub Dunal i Marcin Frąc za film "FAŻKM".

Organizatorzy i organizatorki Przeglądu systematycznie prezentują kolejne elementy programu tegorocznego Ognia. Pierwszy dzień Przeglądu otworzy wystawa Damiana Chrobaka pt. “Everyhere I look, I’m being looked at” („Gdzie nie spojrzę, czuję się obserwowany"). Zdjęcia powstawały na ulicach Londynu.

Znamy też jurorów Ognia w Głowie. Najlepsze filmy oceniać będą: Dobromir Dymecki (aktor, odtwórca roli we "Fragmentach" Agi Woszczyńskiej), Ireneusz Grzyb (reżyser, scenarzysta i montażysta, zaprezentuje swój krótkometrażowy film "Stwór") oraz Bodo Kox (filmowiec niezależny, aktor, scenarzysta, reżyser świetnie przyjętego filmu "Dziewczyna z szafy").

 

.