A A A

"Nic straconego" to tytuł debiutanckiej książki autorstwa Karoliny Sowińskiej. Promocja powieści odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. "Wydanie książki było moim marzeniem. Lubię się dzielić tym, co napiszę" - przyznaje autorka.

sowinska nicstraconego

Karolina Sowińska studiuje kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Udziela się w Teatrze Powszechnym w Łodzi oraz pomaga w tworzeniu krótkich form filmowych. "Nic straconego" jest jej debiutem literackim. Bohaterką książki jest Rose – względnie szczęśliwa, ustawiona dzięki rodzinie osiemnastolatka. Wrodzony upór i brak pokory sprawiają, że szybko popada w kłopoty, a jeszcze szybciej podjęte decyzje niosą za sobą przykre dla dziewczyny konsekwencje. Ucieczka ze szkoły, zaplanowane małżeństwo, rozwód i kariera. Odkąd odkryła swoją miłość do teatru, postanowiła, że będzie perfekcyjną, uwielbianą aktorką i wszystko podporządkowała temu celowi.

Młoda zgierska pisarka w rozmowie dla Radia EZG zdradziła, że w planie ma napisanie kolejnej powieści. - Inspiracją są dla mnie ludzie, życie codzienne, przejeżdżający samochód czy kłótnia. Z tego wszystkiego można zrobić fajną scenę czy rozdział - mówi autorka. - Nie uznaję pisania do szuflady, chcę się dzielić swoją twórczością - stwierdziła podczas spotkania z czytelnikami.

Rozmowa z Karoliną Sowińską

(3:25)

 Przy okazji promocji książki odbył się koncert Romy Nowicz.

.