A A A

Miejski Ośrodek Kultury i Księgarnia "Z prawdziwego zdarzenia" zapraszają na promocję książki Karoliny Sowińskiej pt. "Nic straconego". Spotkanie literackie wraz z koncertem Romy Nowicz odbędzie się 23 czerwca o 18.00 w MOK.

sowinska nicstraconego

Karolina Sowińska ukończyła Gimnazjum nr 2 w Zgierzu oraz XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi. Studiuje kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Udziela się w Teatrze Powszechnym w Łodzi oraz pomaga w tworzeniu krótkich form filmowych. "Nic straconego" jest jej debiutem literackim.

Opis książki: "Co tak naprawdę liczy się w życiu? Który z dostępnych nam czynników motywuje do działania i sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Rose – względnie szczęśliwa, ustawiona dzięki rodzinie osiemnastolatka. Wrodzony upór i brak pokory sprawiają, że szybko popada w kłopoty, a jeszcze szybciej podjęte decyzje niosą za sobą przykre dla dziewczyny konsekwencje. Ucieczka ze szkoły, zaplanowane małżeństwo, rozwód... i kariera. Odkąd odkryła swoją miłość do teatru, postanowiła, że będzie perfekcyjną, uwielbianą aktorką i wszystko podporządkowała temu celowi. Wydaje się, że nie cofnie się przed niczym, aby jeszcze raz móc stanąć na deskach teatru i znów usłyszeć owacje publiczności. Myśl o tym i wytrwałe dążenie do celu zapewniają Rose poczucie spełnienia. Jednak nic nie trwa wiecznie, a życie potrafi nie tylko zaskakiwać, ale bywa również okrutne".

.