A A A

Był nazywany polskim Jamesem Bondem, a miał być polskim odpowiednikiem popularnych w PRL-u amerykańskich detektywów takich jak Columbo czy Kojak – przynajmniej według legendy, jaką obrósł serial „07 zgłoś się”. Bronisław Cieślak, dziennikarz, prezenter telewizyjny, poseł na Sejm III i IV kadencji, aktor – amator jak sam podkreślał, ale przede wszystkim serialowy porucznik Sławomir Borewicz, gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgierzu.

cieslak borewicz

Z rolą porucznika Borewicza jest zrośnięty nierozerwalnie – oddał swojemu bohaterowi swój złamany nos, imię i kilka okruchów biografii, poczucie humoru i anegdotyczne już dziś powiedzenia i puenty. Podczas spotkania w Zgierzu Bronisław Cieślak opowiadał o kulisach powstawania kultowego już dziś serialu. Jak powstał tytuł serialu, kto wymyślił imię i nazwisko najsłynniejszego filmowego porucznika MO, kim były inne postacie pojawiające się w serialu, skąd brały się kultowe już dziś powiedzonka i riposty Borewicza? Odpowiedź na te i wiele innych pytań mogli poznać uczestnicy spotkania w Bibliotece.

Bronisław Cieślak do Zgierza przyjechał wraz z Piotrem K. Piotrowskim – autorem książki „07 zgłasza się. Opowieść o serialu" autorstwa Piotra K. Piotrowskiego, zdradzającej kulisy i sekrety dotyczące serialu. Odpowiedź na te i wiele innych pytań mogli poznać uczestnicy spotkania w Bibliotece. Bronisław Cieślak opowiadał także o innych filmach i serialach, w których zagrał - między innymi "Znaki szczególne" "Wściekły" czy "Malanowski & partnerzy".

Rozmowa z Bronisławem Cieślakiem i Piotrem Piotrowskim dla Radia EZG:

.