A A A

swimgames artysciSpędzają na basenie wiele godzin, teraz woda stała się bohaterem ich wystawy fotograficznej. Urszula Mróz i Krzysztof Wojciechowski zaprezentowali swoje zdjęcia na wernisażu „Swim Games” w Kolegium Nauczycielskim.

Autorzy prac są pływakami, członkami sekcji Masters Zgierz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oboje są wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski. Celem wystawy była chęć udokumentowania zabawy jaką sprawia fotografom pływanie. Na basenie spędzają przecież wiele godzin. Zdjęcia pokazują, jakie piękne obrazy może wyczarować woda, bo to ona jest głównym bohaterem każdego kadru. To właśnie woda tworzy wspaniałą atmosferę, a wręcz dramaturgię fotografii.

Rozmowa z artystami o wystawie:

(2:09)

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Krzysztof Wojciechowski. Profesor PŁ, członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członek Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców. Jest autorem 13 wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 80 wystaw zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Jak żartobliwie dodał opiekun grupy Andrzej Wencław, Krzysztof Wojciechowski znajduje jeszcze czas na pływanie, treningi, bicie rekordów Polski i zdobywanie medali. Urszula Mróz pływa od przedszkola, aktualnie również odnosi liczne sukcesy w kategorii M, ale fotografią zajęła się niedawno. Fotografia stała się kolejna pasja seniorki. Ta wystawa to jej udany debiut wystawienniczy. Przyznaje, że dalej zamierza doskonalić swoje umiejętności fotograficzne.

Na wernisaż przybyli również inni członkowie grupy Masters. To była okazja do bardzo miłego, niezwykłego spotkania  pływaków z ich kibicami, którzy mieli okazję osobiście pogratulować pływakom kolejnych sukcesów. 

.