A A A

dorota abramczykDorota Abramczyk, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Zgierzu została laureatką wojewódzkiego etapu Bibliotekarz Roku 2014. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Wyróżnienia przyznawane są za dokonania w dziedzinie bibliotekarstwa w danym roku kalendarzowym. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie kreatywnych i ambitnych bibliotekarzy i bibliotekarek, którzy w swoich instytucjach spełniają oczekiwania użytkowników, modernizują lokale i wyposażenie, unowocześniają metody pracy i stale poszerzają ofertę dla czytelników.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym wybierani są Bibliotekarze Roku poszczególnych województw. Zwycięzcy przechodzą do etapu ogólnopolskiego opartego o plebiscyt internetowy.

Dorota Abramczyk objęła funkcję dyrektora zgierskiej Biblioteki w 2011 roku. Rok później placówce został przyznany certyfikat "Miejsca Przyjaznego Seniorom". W 2013 r. Biblioteka obchodziła 100-lecie swojego istnienia, w tym samym roku otrzymała tytuł honorowy "Zasłużonego dla Miasta Zgierza". Zgierska Biblioteka jest nie tylko miejscem wypożyczania książek - odbywają się tutaj warsztaty i prezentacje dla dzieci, cykliczne koncerty tematyczne oraz spotkania ze zgierskimi podróżnikami.

.