A A A

koniecswiata koncertZespół "Koniec Świata" w tym roku obchodzi swoje 15-lecie i na trasie odwiedza piętnaście miast w całej Polsce. W piątek gościł w Klubie AgRafKa.

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 700 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival, Cieszanów Festival. Na sześciu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną.

Rozmowa Asi Gajdziak z Jackiem Stęszewskim, gitarzystą zespołu:

(7:02)

Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory. Energia i profesjonalizm na scenie. To wszystko stawia Koniec Świata w gronie pretendentów do miana „głosu pokolenia” dzisiejszych nastolatków i dwudziestoparolatków.

SKŁAD: Jacek Stęszewski – gitara, śpiew; Jacek Czepułkowski – gitara, chórek; Szymon Cirbus – trąbka, klawisz, chórek; Marek Mrzyczek – bas i Michał Sobczyk – perkusja.

.