A A A

pracownia8284 warsztatyWarsztaty z wykorzystaniem biżuterii, mozaiki i włóczek, filmowe, fotograficzne czy teatralne - to wszystko znajdzie się w ofercie Pracowni 82/84, która powstała w Zgierzu przy ul. Łódzkiej.

(fot. Pracownia 82/84)

Podczas drzwi otwartych 14 marca Pracownia zorganizowała dla odwiedzających liczne warsztaty. Dzieci i młodzież tworzyły biżuterię z cyny, składały origami i tkały gobeliny. Były też warsztaty teatru przedmiotu. Popularność zyskały zabawy z fotografią polaroidową i cyfrową.

Placówka zlokalizowana jest na Kuraku, gdzie do tej pory brakowało oferty warsztatów kulturalnych. - Mieszkamy na tym osiedlu i bardzo bym chciała, żeby było takie miejsce, do którego można przyprowadzić córkę po szkole, by nie siedziała przed komputerem - przyznała matka jednego z obecnych dzieci.

(1:08)

Pracownia 82/84 związana jest z bełchatowską Fundacją Rozwoju Nitka, sami instruktorzy pochodzą jednak ze Zgierza i z Łodzi. W programie zajęć znajdą się warsztaty z różnych dziedzin artystycznych dla osób w każdym wieku. Zajęcia z mozaiki ceramicznej i rzeźbiarstwa prowadzić będzie Karolina Jastrzębska, warsztaty tkacko-biżuteryjne Magdalena Kieruzel, teatralne Agnieszka Bednarek-Zimnoch, a fotograficzne Łukasz Zimnoch-Bednarek.

O powstaniu Pracowni, pomyśle na to miejsce i zajęciach opowiedzieli dla Radia EZG sami instruktorzy:

(11:38)

Więcej informacji na stronie fundacjanitka.pl/82na84.

.