A A A

koniecswiataZespół Koniec Świata w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji zagra w całej Polsce 15 koncertów. Jeden z nich już 13 marca w zgierskim Klubie AgRafKa.

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 700 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival, Cieszanów Festival. Na sześciu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną. 

Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory. Energia i profesjonalizm na scenie. To wszystko stawia Koniec Świata w gronie pretendentów do miana „głosu pokolenia” dzisiejszych nastolatków i dwudziestoparolatków.

SKŁAD: Jacek Stęszewski – gitara, śpiew; Jacek Czepułkowski – gitara, chórek; Szymon Cirbus – trąbka, klawisz, chórek; Marek Mrzyczek – bas i Michał Sobczyk – perkusja.

W piątek od godz. 19.30 publiczność Agrafki będzie mogła usłyszeć utwory nowe, starsze i najstarsze zespołu. Podczas koncertu ma pojawić się dużo piosenek z kultowej płyty Kino Mockba, a także krótki set akustyczny. Wstęp 15/25 zł.

.