A A A

quintetoeltangoKoncert emocjonalnego i nowoczesnego tango to propozycja na Dzień Kobiet w Zgierzu. 8 marca o 17.00 w Kolegium Nauczycielskim zagra Quinteto El Tango.

„Quinteto El Tango” specjalizuje się w wykonywaniu nowocześnie skomponowanych lub zaaranżowanych na nowo tang. Jest to muzyka niezwykle emocjonalna, melodyjna, czasami wściekle trudna wykonawczo o przepięknej urodzie i wdzięku. Nowoczesność wykonywanej muzyki wyraża się w balansowaniu na granicy znakomitej stylistyki klasycznej i popularnej. Jak powiadają Argentyńczycy „tango to życie” a zatem nierozerwalnie związane z nim emocje. Niewątpliwie muzyka ta wywołuje najgłębsze doznania, wprowadzając słuchaczy w niezwykłą dramaturgię akcji muzycznej.

W swoim repertuarze zespół prezentuje różne kierunki rozwoju tego gatunku od formy tanecznej do koncertowej. Szczególnym uznaniem wśród członków grupy cieszy się twórczość wielkiego rewolucjonisty tanga Astora Piazzolli, którego kompozycje wywarły olbrzymi wpływ na największych instrumentalistów i kompozytorów na całym świecie. Obecnie w repertuarze zespołu znajdują się również wspaniałe i niezapomniane tanga polskich twórców jak: Jerzego Petersburskiego, Władysława Szpilmana, Jakuba Kagana czy Henryka Warsa. Ich zupełnie nowych aranżacji dokonał Michał Makulski.

Członkowie zespołu to absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Skład: Ewa Kaczmarek-Lewera - fortepian, Maciej Ćwikliński - akordeon, Bartłomiej Dyner - kontrabas, Jacek Matuszewski - gitara, Rafał Rydyger - skrzypce.

Wstęp bezpłatny. Na koncert zapraszają Prezydent Miasta Zgierza, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Zawodowych (Kolegium Nauczycielskie) w Zgierzu.

.