A A A

maja olenderekKlub AgRafKa zaprasza na koncert formacji Maja Olenderek Ensemble. Wokalistka i kompozytorka obdarzona unikalną barwą głosu wystąpi w Zgierzu w sobotę 21 lutego o 20.00. Bilety - 10 zł.

Maja Olenderek Ensemble to wyjątkowa formacja na rodzimym rynku muzycznym. Nie poddają się przelotnym modom, nie idą z falą zmiennych trendów, grają swoją własną muzykę i robią to również całkowicie po swojemu. W twórczości zespołu wciąż liczą się piękne melodie i wyrafinowane harmonie, szlachetne brzmienie oraz kunszt instrumentalistów. Nie można też zapomnieć o samej Mai, która nie tylko posiada głos o wyjątkowej barwie ale też doskonale nad nim panuje, zarówno w nagraniach studyjnych jak i w trakcie występów na żywo.

Zespół opowiada muzyczną historię, w której można znaleźć odniesienia do starych, dobrych kawałków sprzed lat jak i do współczesnych nurtów, takich jak chociażby amerykańska scena freak folkowa (Coco Rosie, Anthony and the Johnsons). Potrafią być rozmarzeni i nostalgiczni, ale też szaleni i frywolni niczym cygański tabor, który zajeżdża wieczorem do sennego miasteczka po to aby przynieść jego mieszkańcom odrobinę magii, której tak bardzo brak w codziennym życiu. Trochę bluesa, trochę folku, trochę knajpianych ballad – wszystkie te elementy tworzą jednak jedyny w swoim rodzaju muzyczny spektakl, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Maja Olenderek to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, muzykolog, obdarzona unikalną barwą głosu. Laureatka m.in. Grand Prix 50-tej, jubileuszowej edycji Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, Grechuta Festival, oraz wpółorganizowanego przez PRIII Polskiego Radia konkursu Skoda Auto Muzyka. 

Skład: Maja Olenderek (wokal, kompozycje, teksty), Adam Świtała (gitara, kompozycje, aranżacja), Wiktor Stokowski (klawisze), Marcin Wippich (instrumenty perkusyjne), Kuba Bruszewski (bas), Magdalena Małecka-Wippich (altówka), Kasia Kurzyk i Patrycja Przygoda (chórki).

źródło: www.agrafka-zgierz.pl 

.