A A A

muzeum naukidawneMuzeum Miasta Zgierza zaprasza na interaktywną wystawę przedstawiającą w ciekawy sposób zagadnienia z matematyki, fizyki i astronomii. Wernisaż "Nauki dawne i niedawne" odbędzie się 15 stycznia o 17.00.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na kilkudziesięciu stanowiskach można samodzielnie wykonywać doświadczenia i zapoznać się z zasadami działania urządzeń, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Podczas tego edukacyjnego spaceru przez sale wystawiennicze, można nie tylko znaleźć odpowiedź na pytanie czym jest abak i do czego służą kostki Napiera, ale też użyć tych przedmiotów. 

Ekspozycja ta gościła już w wielu miastach i wszędzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez osoby dorosłe. W Zgierzu wystawa będzie czynna od 15 stycznia do 15 marca 2015 r w Muzeum Miasta Zgierza przy ul. gen J. H. Dąbrowskiego 21.

W celu uzyskania szczegółowych informacji i dokonania rezerwacji lekcji dla grupy szkolnej można kontaktować się telefonicznie: 42 716 37 92

.