A A A
 
 
"Soul Kitchen" to pulsująca pozytywną energią i przebojową muzyką komedia, wyreżyserowana przez twórcę głośnego „Głową w mur” (Złoty Niedźwiedź MFF w Berlinie), Fatiha Akina. Reżyser zaprasza nas do niewielkiej knajpy na przedmieściach Hamburga, by w rytm najlepszych soulowych przebojów zaserwować multikulturowy rozweselający koktajl miłości, przyjaźni i egzotycznych potraw. A wszystko to w myśl zasady „życie to coś, co przytrafia Ci się wówczas, gdy jesteś zajęty czynieniem planów na przyszłość”.
 
Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na MFF w Wenecji w 2009 roku. Był także nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej 2010 dla najlepszego filmu oraz do Niemieckich Nagród Filmowych 2010 w kategoriach: najlepszy film i najlepszy montaż. Film znalazł się też w prestiżowym zestawieniu pięciu najlepszych europejskich produkcji roku według amerykańskich krytyków i historyków filmu zrzeszonych w National Board.
 
 
"Soul Kitchen" w Kinie Polonia (Łódź, Piotrkowska 67):
2 stycznia (niedziela): godz. 19.15
6 stycznia (czwartek): godz. 15.10, 19.30, 21.20 
 
 
W Kinie Polonia także: 
 

"Kobiety bez mężczyzn"
 
Debiut fabularny Shirjn Neshat, nakręcony na podstawie zakazanej w Iranie powieści Shahrnoush Parsipour pod tym samym tytułem. Film porusza problem różnych odcieni kobiecości Iranek, widziany jednak nie z perspektywy lokalnej, a zewnętrznej – oczami mieszkającej od lat za granicą irańskiej feminizującej multimedialnej artystki.
Więcej o filmie...
 
 
 
    
 
EZG.INFO.PL poleca!
 
.