A A A

wieczorpoezji zietekPremiera tomiku poezji "Wiersze wybrane" Ireneusza Ziętka odbędzie się w piątek 28 listopada o godzinie 18:00, podczas oficjalnego wieczoru promocyjnego w Liceum im. S. Staszica. Będzie można usłyszeć wiersze znajdujące się w książce, recytowane przez uczniów liceum. 

Program wieczoru został przygotowany przez nauczycieli ze "Staszica", w którym pracował także zmarły w 2012 r. poeta. Ireneusz Ziętek znany był dotychczas miłośnikom poezji z tomików wydawanych wspólnie ze Zgierską Grupą Poetycką "Nietakt". Teraz przygotowano jego autorskie wydanie.

"Wiersze wybrane" zawierają ponad 70 najważniejszych utworów z dorobku Ireneusza Ziętka (piszącego pod pseudonimem Krzysztof Sołtysiak). Teksty powstawały w latach 1978–2011. Poruszają rozmaite tematy, głównie społeczno–filozoficzno–duchowe i posiadają charakterystyczne nostalgiczne zabarwienie. - Choć wybrał zawód matematyka, nie umiał żyć bez poezji, zapisując refleksje i emocje między wierszami - tak mówią o autorze jego koleżanki z pracy Jolanta Podwysocka i Danuta Błaszczyk. - Jego poezja nie jest łatwa i to jej atut, bo nie można tak łatwo schwytać życia, świata i relacji, o których pisał - charakteryzuje wiersze zgierska poetka Małgorzata Bielińska.

Patronat medialny nad tomikiem poezji objął serwis EZG.INFO.PL oraz Radio EZG.

.