A A A

stachuriada2014Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu zachęca do udziału w imprezie poetycko-muzycznej „Stachura pozostałym”, która odbędzie się 22-23 listopada 2014 roku.

Festiwal ma formułę konkursu. O nagrodę im. Edwarda Stachury powalczyć można w dwóch Turniejach - Jednego Wiersza (o dowolnej tematyce) i Piosenki Poetyckiej pn. „Jeszcze zdążymy w dżungli kosmosu siebie odnaleźć”.

Stachuriada rozpocznie się w sobotę 22 listopada o godz. 15.30 akcją teatralną Art. 51 na placu Kilińskiego. O 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się Turniej Jednego Wiersza. Zmagania poetów amatorów oceni profesjonalne jury w składzie: Daniela Ewa Zajączkowska, Rafał Zięba i Wojciech Kądziela. Wieczór (18.00) uświetni zaś koncert zespołu cygańskiego Perła i Bracia wykonującego romską muzykę wokalno-instrumentalną.

Drugi dzień Stachuriady (23 listopada) należeć będzie do muzyków, a to za sprawą Turnieju Piosenki Poetyckiej - od godz. 16.00. Festiwal uwieńczy koncert zgierskich artystów poświęcony twórczości Marka Jackowskiego o godz. 18.30 w Klubie AgRafKa.

Rozmowa z Danutą Miklaszewską, instruktorką MOK:

(8:42)

.