A A A

slodkoblekity14Jury XX Zgierskich Spotkań Teatralnych "Słodkobłękity" postanowiło przyznać równorzędną nagrodę dwóm spektaklom: "Panakeia" w wykonaniu Teatru Na Chwilę oraz "Niebo tuż za zakrętem" zaprezentowanemu przez Jakuba Konrada Korzunowicza.

Na festiwalu pokazano sześć spektakli - każdy został wyróżniony przez jury w składzie: Jadwiga Sącińska, Andrzej Hibner i Grzegorz Kwieciński.

Rozmowa z jurorami: (8:06)

Oprócz podwójnej I nagrody, wyróżniono także: Karolinę Dąbrowską za kreację aktorską w monodramie "Moda", Dianę Bednarz z Teatru Przedmieście za rolę w przedstawieniu "Ja jestem", Dorotę Stolarską i Natalię Łuszczyńską za "Fantom" Teatru Uhuru oraz Teatr Boczny Tor za przedstawienie "Na wszystkich dworcach świata" i widoczną radość wspólnej kreacji.

Rozmowa z Karoliną Dąbrowską:  (1:33)

Rozmowa z widzami "Słodkobłękitów": (9:21)

Festiwal 3 października otworzył Teart Art. 51 spektaklem "Plan B". Tego samego dnia odbył się pokaz archiwalnego zapisu spektaklu Teatru Orfa oraz koncert Co-Sovel. Spotkania w sobotę 4 października zakończyło wspomnienie Mariana Glinkowskiego, pomysłodawcy i wieloletniego dyrektora artystycznego "Słodkobłękitów", który zmarł w kwietniu 2014 roku.

Rozmowa z Moniką Baran, współorganizatorką Słodkobłękitów z ramienia MOK: (1:52)

.