A A A

galeriamok40lecieW piątek 26 września w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „gabryela - nawrot wspomnień”. Z okazji jubileuszu Zgierskiej Galerii Sztuki swoje prace zaprezentowali: plastyczka Gabryela Nawrot, a także jej uczniowie: Mirosław Łuczak, Anna Szyłło, Alia Üstek, Witold Warzywoda i Tadeusz Wodziński.

Zgierska Galeria Sztuki rozpoczęła działalność wystawienniczą w 1974 roku ekspozycją malarstwa prof. Benona Liberskiego, pedagoga Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Kolejne prezentacje, często realizowane we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych i Muzeum Sztuki w Łodzi, cechowały profesjonalizm i wysoka jakość.

W ciągu 40 lat, zwiedzając ponad 320 wystaw, zgierzanie poznali twórczość artystów plastyków z różnych dziedzin sztuki. Emocje budziły: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźna, tkanina, batik, fotografia, biżuteria, ale także liczne wystawy tematyczne i prezentacje twórczości dziecięcej.

Zgierską Galerię Sztuki powołała do życia i przez 33 lata prowadziła, stanowiąc gwarancję jej wysokiego poziomu artystycznego, zgierzanka Gabryela Nawrot. Wystawa jubileuszowa Galerii jest nie tylko formą uznania dla całokształtu jej twórczości, ale też podziękowaniem za niekwestionowany wkład w inicjowanie i propagowanie sztuki.

Czterdziestolecie Zgierskiej Galerii Sztuki to także asumpt do podziękowań dla pozostałych osób zasłużonych w jej historii. Są to m.in.: Jadwiga Zachor i Jadwiga Wróblewska, współtworzące Galerię u boku Gabryeli Nawrot oraz Mirsoław Łuczak, Maria Łuczak i Elżbieta Gortat, obecni organizatorzy wystaw.

Jubileuszowa ekspozycja czynna jest do 31 października 2014 r. Ogladać ją można od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00.

.