A A A

miedzywojenny2 października w Muzeum Miasta Zgierza odbył się wernisaż podsumowujący projekt "Odkrywając międzywojenny Zgierz". Wystawa będzie otwarta do końca grudnia.

Wystawa "Odkryj międzywojenny Zgierz" zawiera informacje o zgierskim samorządzie, infrastrukturze, oświacie, organizacjach kulturalnych i sportowych z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zaprezentowana została także strona MiedzywojennyZgierz.pl, na której znajduje się multimedialna mapa i oś czasu naszego miasta z czasów międzywojennych. Swą premierę miał także film "Jan Świercz. Prezydent międzywojennego Zgierza". Gośćmi wernisażu były wnuki i prawnuki Jana Świercza.

Fotorelacja z wernisażu w naszej Galerii

Materiały w projekcie zostały opracowane przez uczniów i uczennice uczestniczących w projekcie przy ogromnym wsparciu merytorycznym pracowników Muzeum.

Projekt został dofinansowany przez Muzeum Historii Polski z programu "Patriotyzm Jutra". Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, działające w partnerstwie z Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszeniem Tkalnia.

.