A A A

 

pochodkultury23 września o 17.00 z placu Kilińskiego ruszy "Pochód Kultury". Finałem akcji będzie przekazanie w Urzędzie Miasta Zgierza listy postulatów zgierskiego środowiska artystycznego.

Pochód bezpośrednio związany jest z sytuacją w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. W sierpniu Prezydent Iwona Wieczorek powołała na stanowisko zastępcy dyrektora MOK Małgorzatę Kulińską-Kocoń, sopranistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Na początku września Kulińska-Kocoń złożyła skargę na dyrektora Witolda Świątczaka za "mobbing", co oburzyło środowisko artystyczne i pozarządowe związane ze zgierskim MOK. 14 września Świątczak zasłabł i trafił do szpitala.

Organizatorzy i organizatorki do udziału w Pochodzie Kultury zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętna sprawa MOK-u i Witka Świątczaka. - Chcemy dać  wyraźny sygnał, że jest nas dużo, jest głośno i kolorowo. Nie tylko opluwaniem można walczyć o swoje. Mile widziane kolorowe stroje, bębny i inne instrumenty muzyczne, transparenty - informują na stronie Pochodu. Na Pochód - w rozmowie z Dominikiem Klatką i Katarzyną Żądło z Radia EZG - zaprasza Anka Perek z Teatru Art. 51:

(15:36)

Listę postulatów można przesyłać poprzez fanpage "Zły Witek i Straszny MOK" na Facebooku lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jest to satyryczny profil powstały w odpowiedzi na zarzuty wobec Witolda Świątczaka.

Zbiórka przed Pochodem na placu Kilińskiego o 16.30. Wymarsz na Stary Rynek - pół godziny później.

 

.