A A A

zpit boruta14

Zespół Pieśni i Tańca „Boruta” od lat prezentuje kulturę z wielu regionów Polski na kolejnych zgierskich imprezach. Na Zakończeniu Lata – Zgierz 2014 supportowali Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. 

Artyści zaprezentowali tańce łowickie oraz opoczyńskie, młodsi tancerze i tancerki – folklor żywiecki. Zachęcili zgierzan do pozostania na koncercie „Śląska” jednocześnie pokazując Zgierz z bardzo kolorowej strony. Wszystko za sprawą choreografii Zdzisławy Kotulskiej-Hofmokl, kierownika kapeli Jana Muchy oraz sprawującej pieczę nad kostiumami Jadwidze Wróblewskiej. I nie sposób w tym miejscu nie wymienić tu Witolda Świątczak, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, który od lat 90. skutecznie zabiega o względy dla Boruty w Urzędzie Miasta oraz otacza artystów opieką organizacyjną. 

Przed występem za sceną z mikrofonem Radia EZG pojawiła się Katarzyna Żądło, która przeprowadziła krótki wywiad z tancerzami "Boruty": Jakubem Zarębą i Anną Bednarz.

(3:28)

- Kiedyś Boruta tańczyła przed Mazowszem, teraz zatańczyliśmy przed Śląskiem! Było to dla mnie nowe doświadczenie, które pozostawi miłe wspomnienia przez wiele lat. Koncert Boruty był także udany, tańczyło nam się bardzo dobrze - komentuje występ zespołu Agnieszka Niedźwiedź, tancerka i solistka ZPiT "Boruta" od 12 lat. - Dziękujemy Zdzisławie Kotulskiej-Hofmokl oraz Witoldowi Świątczakowi - dodaje.

Próby Zespołu odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury, w środy i piątki od godz. 16:00. W imieniu naszych przyjaciół z Boruty zapraszamy szczególnie uczennice i uczniów ze zgierskich szkół. 

.