A A A

 

ogienwglowie 10latW ostatni weekend sierpnia odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”. Jak zwykle na zakończenie wakacji MOK zaprasza kinomaniaków (i nie tylko) na potężną dawkę kina autorskiego.

Najważniejszym elementem imprezy jest oczywiście konkurs dla filmowców-amatorów, który odbędzie się pod gołym niebem w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy do udziału – filmy można przesyłać jeszcze tylko do 1 sierpnia! Zgłoszone filmy będzie oceniać Jury, w którym zasiądą m.in.: Agata Golańska – producentka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi oraz Agnieszka Woszczyńska – reżyser, autorka pokazywanego w Cannes filmu „Fragmenty” (pokażemy go także podczas festiwalu!).

Nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących. Festiwal otworzy wystawa fotografii  Ryszarda Gajewskiego – operatora i realizatora filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, który z pasją fotografuje wydarzenia muzyczne (warto odwiedzić stronę www.rockfotoarchiwum.art.pl). Przygotowując się do pracy nad filmem o Jarocinie (który ostatecznie nie powstał), sfotografował jarociński festiwal muzyczny w ’83 i ’84 roku. Z tych wyjątkowych zdjęć powstała wystawa „Portret tłumu”, której fragment będziemy mieli przyjemność pokazać zgierskiej publiczności podczas „Ognia w głowie”.

Także na piątkowy wieczór zaplanowany został koncert zespołu Chorzy (do niedawna Chorzy na Odrę). Pastisz i parodia, a do tego nieokiełznana energia sceniczna – te cechy powodują, że Artur Andrus w swej trójkowej Akademii Rozrywki coraz częściej na antenie ogólnopolskiej udostępnia piosenki CHORYCH.  A wśród nich nowość „MOVES LIKE PHARRELL”. Chorzy w składzie: charyzmatyczny wokalista Olek Różanek (znany również z grupy LUDZIE MILI), Bartek Orłowski, Maciek Cybulski (znany z grup ŁONA & The Pimps, INDIOS BRAVOS, LUDZIE MILI), Jarek Izdepski oraz Tomek Nawrocki (również Maciej Czaczyk Band) to gwarant energetycznej zabawy w najlepszym wydaniu!

Kontynuowana będzie także inicjatywa sprzed roku - II Ogniowy Turniej Siatkówki

10. OPFA „Ogień w  głowie” to będzie czas wspomnień i świętowania. Nie zabraknie więc urodzinowego tortu i niespodzianek. Bądźcie z nami 29 i 30 sierpnia!

.