A A A

zakonczenie mok 14

fot. Kamila Kieszkowska, Zgierz w fotografii

18 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce zakończenie sezonu kulturalnego 2013/2014. Artyści, mecenasi, uczestnicy i miłośnicy kultury stawili się do zielonego ogrodu MOK.

Audycję na żywo dla Internetowego Radia Obywatelskiego EZG przeprowadzali Cezary Adamski i Dominik Klatka. Miejski Ośrodek Kultury to partner w projekcie „Poznaj siłę swojego głosu - Internetowe Radio Obywatelskie EZG”.

O idei i historii spotkań kończących sezon kulturalny opowiedział Dyrektor Witold Świątczak.

(7:11)

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć występów artystów i artystek związanych z MOK-iem. Zaprezentował się m. in. Zespół Pieśni i Tańca Boruta, którego choreografką jest Zdzisława Kotulska-Hofmokl, kilka utworów zaśpiewała także Kasia Świątczak.

(7:00)

Na zakończeniu wystąpiła także Anna Paszkowska, która jak zwykle urzekła publiczność piosenką aktorską.

(6:45)

Redakcja Internetowego Radia Obywatelskiego EZG dołożyła swoją cegiełkę dziennikarską do wydarzeń w ogrodzie MOK. Czarek Adamski przeprowadził konkurs z zakresu wiedzy o działalności Stowarzyszenia EZG i działalności Radia. Kolejno udział w nim wzięli: Anna Paszkowska (Teatr Orfa), Anna Bednarz (Zespół Pieśni i Tańca „Boruta”), Maciej Rubacha (Muzeum Miasta Zgierza), Dorota Abramczyk (Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna) oraz Michał Pieruń (Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa). Zwyciężczynią okazała się Ania Bednarz, która będzie gościem specjalnym w audycji Nocny Czarek.

(4:01)

Sezon kulturalny dobiegł końca, ale jak zapewniają artyści – dla kultury nie ma wakacji. Już od niedzieli kolejne wydarzenia, o których z pewnością będziemy Was informować na portalu EZG.INFO.PL oraz w Radiu EZG. 

.