A A A

 

agrafka 10 lat

fot. Anka Perek 

W weekend 30-31 maja swoje urodziny hucznie obchodziła zgierska AgRafKa. Ten klub muzyczny już od 10 lat gromadzi miłośników złotego trunku i fanów dobrej muzyki. Tej jest niemało, co roku Agrafkę odwiedza grono świetnych artystów znanych w całej Polsce.

Redakcja Portalu EZG.INFO.PL oraz Internetowego Radia Obywatelskiego EZG została zaproszona na świętowanie urodzin Agrafki, reprezentowali nas Katarzyna Żądło i Piotrek Wilenczyc. Na początek rozmawiali z właścicielem tego wyjątkowego miejsca. Rafał Kaczmarek opowiedział nam o 10 latach istnienia Agrafki, o jej początkach i o koncertach, które się tutaj odbywają.

 (5:23)

„Energia z Agrafki jest w moich pieśniach”, tak powiedział wirtuoz gitary, bluesman, Romek Puchowski, który w piątek wystąpił z reaktywowanym zespołem Von Zeit, a w sobotę solo. Rozmawialiśmy o jego drugim solowym albumie „Free”, o pisaniu piosenek, a także o wspomnieniach związanych z Agrafką.

 (3:20)

Atmosferę klubu muzycznego tworzą ludzie, którzy do niego przychodzą. Są osoby, które doskonale wiedzą, kto należy do grupy stałych bywalców, jakie piwo piją najchętniej, kto przychodzi okazjonalnie, jakie koncerty cieszą się największą popularnością. To barmani znają najwięcej ciekawych historii miejsca, w którym pracują. Choć Andrzej Tyniec zasłaniał się „tajemnicą zawodową”, nazwaną przez nas „tajemnicą barmańską”, trochę o Agrafce nam opowiedział.

 (5:38)

W imieniu całej redakcji EZG życzymy Agrafce jeszcze wielu wspaniałych muzycznych lat. Oby co weekend była wypełniona po brzegi fanami grania na żywo i długich nocnych rozmów przy piwie!

 

.