A A A

wystawa otworzoczy mdk

(fot. Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu)

W środę 28 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu odbyła się wystawa fotograficzna "Otwórz oczy". Uczestnicy i uczestniczki wernisażu udowodnili, że posiadają szczególną umiejętność postrzegania świata co z kolei jest niezbędne do stworzenia dobrego zdjęcia.

Wystawa zaprezentowała prace dwóch grup: członków Koła Fotograficznego oraz dorosłych uczestników warsztatu. Gości wernisażu przywitała Katarzyna Krakowiak, opiekunka i instruktorka pracowni fotograficznej w MDK. (2:43)


Na ścianach sali teatralnej MDK wisiały prace wielu twórców. Co ważne praca nad zdjęciami trwała rok. Tematyka i użyte techniki były różnorodne. Zachęcamy do wysłuchania rozmów z twórcami:

Rozmowa z Adamem Gierasem (2:55)

Rozmowa z Alanem Radosławem Wierzbińskim (3:11)

Na wernisaż "Otwórz oczy" organizowany przez pracownię fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury zawitało wielu miłośników fotografii. Oglądali prace artystów, rozmawiali o zastosowanych rozwiązaniach, a także spędzali czas w twórczym klimacie. Fotografom i gościom jak zwykle towarzyszyła dyrektor MDK Jadwiga Wlaźlińska. W końcu nie tylko artyści otwierają oczy. (1:28)

Zdjęcia z wystawy dostępne są w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Długiej 42. Zachęcamy do ich obejrzenia - nigdy nie jest za późno, by otworzyć oczy. 

Relację z wernisażu dla InfoMagazynu Internetowego Radia Obywatelskiego EZG przygotował Dominik Klatka.

.