A A A

 

kasia swiatczak17-letnia Katarzyna Świątczak ze Zgierza awansowała do finału 7. edycji programu "Must Be The Music - Tylko Muzyka" emitowanego w telewizji Polsat. W półfinale zajęła jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc.

Kasia na co dzień występuje w Akademii Dźwięku pod opieką Piotra Fliesa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Szerokiej publiczności dała się poznać w programie "Must Be The Music", w pierwszym etapie śpiewając utwór "Trouble" zespołu Coldplay.

W półfinale wystąpiła z piosenką "Twisting In My Sobriety" Tanity Tikaram. Jury doceniło głos zgierzanki, lecz z początku nie było zachwycone całym występem. - Masz wielki talent, zginęło to z castingu - stwierdził Piotr Rogucki. - To jeszcze nie twój czas" - powiedziała Elżbieta Zapendowska. Inną opinię wyraziła Kora, która skrytykowała zespół akompaniujący Kasi, stwierdzając, że była to "masakra". Występ a capella bez zespołu zaproponował wokalistce ostatni juror, Adam Sztaba. Po usłyszeniu fragmentu refrenu zaśpiewanego ponownie przez Kasię, wszyscy jurorzy ocenili występ na "TAK".

Po wszystkich występach podano wyniki półfinału. Głosami telewidzów do finału awansował duet beatbokserowo-wokalny Dharni - K-Leah oraz właśnie Kasia Świątczak. Finał odbędzie się za tydzień, 25 maja na antenie Polsatu o 20.00.

.