A A A

dialogpoezjaW pierwszy dzień kwietnia popłynęły do słuchaczy słowa "Poetyckiego dialogu"Danieli Ewy Zajączkowskiej i Zdzisława MuchowiczaNa stołach kwitnące bratki i zielony owies - w Bibliotece zagościła wiosna. Wiosna i poezja.

Pan Zdzisław osobiście prezentował swą twórczość, wiersze nieobecnej pani Danieli odczytała zgierska poetka - pani Agnieszka Grzesiowska-Żak. Tematyka wierszy była bardzo różnorodna, od surrealizmu po opis codzienności. Poetyckiej prezentacji towarzyszyła wystawa grafik i obrazówZdzisława Muchowicza.

Daniela Zajączkowska jest laureatką głównej nagrody w toruńskim konkursie literackim pt. "Nasz Czas", a także II nagrody łódzkiego konkursu na debiut z 1993 roku. Poetka opublikowała kilka zbiorów wierszy, m. in. "Rzeczy znikome", "Czciciele słońca", "Wagabunda i księżyc". W maszynopisach, oprócz wierszy, posiada opowiadania, prozę poetycką, utwory sceniczne, powieść. Bierze udział w działalności Klubu Literackiego Nauczycieli i Grupy Literackiej "Centauro". Współpracuje z pismami literackimi: z łódzkim „Tyglem Kultury" i rzeszowską „Frazą”.

Zdzisław Muchowicz jest człowiekiem niezwykle wszechstronnym. Obok sztuk plastycznych - swoje prace, głównie malarskie i rysunkowe, wystawia już od 1968 roku - zajmuje się również poezją, jest historykiem, teatrologiem, a także maratończykiem.

źródło: Dorota Abramczyk, MPBP w Zgierzu

.