A A A

ekosofa

Wraz z nadejściem wiosny rozmaite zgierskie instytucje próbują aktywizować mieszkańców podczas różnorodnych zajęć, spotkań tematycznych i warsztatów. Haftowanie, wyplatanie, malowanie…  8 marca przyszedł czas na sztukę stolarską – tworzenie mebli ekologicznych.

Ecodesign – sztuka przetwarzania zużytych przedmiotów, czasem zupełnie niezwiązanych z przedmiotami codziennego użytku w meble.  Jak z europalety można zrobić całkiem wygodną sofę? - Wystarczy odrobina inwencji, chęci i oczywiście czasu – odpowiadają uczestnicy warsztatów w powstającym w ramach projektu „Społecznie aktywni – by żyło się lepiej” Klubie Młodzieżowym. Przez weekend pracowali nad stworzeniem w tej przestrzeni wygodnych siedzisk, drewnianych stolików i wieszaków. Nad całością czuwał instruktor – Roman Pietrasiewicz, twórca strony: Ecodesign Zgierz.

Uczestnicy spędzili wiele godzin na szlifowaniu, malowaniu, dekorowaniu mebli, które na stałe mają stać się wyposażeniem Klubu. Nie dość, że stworzone przedmioty są ekologiczne to są także praktyczne – dostosowane do funkcji, jakie spełniać będzie to miejsce. Oficjalnie meble każdy może wypróbować już 21 marca podczas otwarcia Klubu „Akwarium”.

Dominik Klatka

.