WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

 

1 marca 2014 roku w zgierskiej Hali MOSiR odbył się ogólnopolski konkurs różnych form tanecznych, w którym udział wzięło 78 zespołów, czyli 1238 tancerzy z całej Polski: Płocka, Bielska-Białej, Góry Kalwarii, Chełma, Piotrkowa Trybunalskiego, Jastrzębia Zdroju, Skierniewic, Morawicy i oczywiście z Łodzi i Zgierza.

Jury w składzie: 
1. Elżbieta Wiśniewska - Dyrektor Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi 
2. Barbara Olech - Street Dance Academy we Wrocławiu 
3. Łukasz Józefowicz - Egurrola Dance Studio w Warszawie

Przyznało następujące nagrody:

  • W kategorii do 8 lat 
    I m. Mini Bartek (Góra Kalwaria) 
    II m. Studio Tańca Pasja (Łódź) 
    III m. DNA JAZZ Maluchy (Łódź) 
    Wyróżnienie: AGAT V (Stryków) 
  • W kategorii 9-11 lat w tańcu współczesnym 
    I m. New Bartek (Góra Kalwaria) 
    II m. DNA JAZZ (Łódź) 
    III m. Mały Aerobik (Piotrków Trybunalski) 
  • W kategorii 9-11 lat taniec nowoczesny 
    I m. DNA KIDS (Łódź) 
    II m. Family Kids (Łódź)
    III m. Szok dzieci (Jastrzębie Zdrój)
    oraz III m. Lilla Kidz (Łódź) 
    Wyróżnienie: Czarne Stopy (Łódź) 
  • W kategorii 12-15 lat w tańcu współczesnym 
    I m. PASJA (Łódź) 
    II m. Jarzębinki (Bielsko Biała) 
    III m. Bartek Dance Art (Góra Kalwaria) 
    Wyróżnienie: PIRAMIDA (Morawica) 
  • W kategorii 12-15 lat taniec nowoczesny 
    I m. Family Junior (Łódź) 
    II m. Szok (Jastrzębie Zdrój) 
    III m. K2 Junior (Zgierz)
    oraz III m. KoBoS Dance (Tomaszów Mazowiecki) 
  • W kategorii powyżej 15 lat w tańcu współczesnym 
    I m. Alacarte (Pyskowice Śląskie) 
    II m. PASJA (Łódź)
    III m. Skierniewicki Teatr Tańca 
    Wyróżnienie: Lilla Jazz Masters (Łódź) oraz K I E (Łęczyca) 
  • W kategorii powyżej 15 lat w tańcu nowoczesnym 
    I m. Lilla Most Dope oraz I m. DNA CREW (Łódź) 
    II m. K2 Kadra (Zgierz) 
    III m. Lilla Dream Team 
    Wyróżnienie: Ludens II (Pabianice)

Nagroda specjalna Prezesa Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dla najlepszego choreografa: 
Sylwia Majsner z zespołu PASJA i wyróżnienie - Monika Justyńska z zespołu K2.

Nagrodę Burmistrza Strykowa za indywidualność sceniczną otrzymał solista ZESPOŁU KoBoS Dance z Tomaszowa Mazowieckiego. Wyróżnienia: solista zespołu Bartek oraz Ola Jędrzejczak z zespołu K2 Junior.

Jadwiga Skwarek
Spółdzielczy Dom Kultury "SEM"

.