A A A

 

walentykowy biblio 08Miłość była tematem przewodnim koncertu walentynkowego, który odbył się w czytelni Biblioteki Głównej. Gość wieczoru Kuba Michalski zaprezentował kilkanaście ballad autorstwa Leonarda Cohena.

Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat”, który zgierzanie mogli podziwiać w Bibliotece podczas „Celtyckiej Nocy”. Z zespołem nagrał pięć płyt. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami ballad Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce.

Fotorelacja z koncertu 

W roku 2011 wydał płytę „Podróż”, na której zamieścił własne kompozycje do wierszy wielkich poetów, m. in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Baudelaire’a. W roku 2012 ukazał się album z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, zaś w roku 2013, płyta z utworami Cohena. Leonard Cohen – znakomity kanadyjski poeta, powieściopisarz, bard i piosenkarz, obchodzi w tym roku 80-te urodziny.

W programie koncertu "Tańcz mnie po miłości kres" usłyszeliśmy kilkanaście jego ballad w polskich tłumaczeniach, w tym „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec”.

 

.