A A A
 


18 listopada 2010 o godz. 18.00 w łódzkiej Galerii "526" odbędzie się wernisaż "Miasto. Pejzaż zapamiętany" Malwiny Skoczylas. Jest to kolejna po wystawie w Muzeum Miasta Zgierza okazja, by zobaczyć prace "ze Zgierzem w tle" autorstwa absolwentki Akademii Sztuk Pięknych.

Cykl prac poświęcony jest starym domom tkackim zbudowanym w Zgierzu w I połowie XIX w.. Są to bardzo piękne zabytki, jednak z biegiem czasu zostały zaniedbane, zniszczone i zapomniane. Papier czerpany jest z jedną z oryginalnych form przekazu plastycznego. Jego forma jest bardzo subtelna i urzekająca.

Podjęłam się próby wykorzystania tego tworzywa w przedstawieniu domów tkackich, ponieważ materiał ten pozwolił mi połączyć różne formy plastyczne. W pracach można doszukać się elementów rysunku, malarstwa oraz grafiki warsztatowej. Moje prace miały na celu ożywić podupadłą architekturę, nadając jej nowego znaczenia, spojrzeć na niepozornie wyglądające domy jak na coś fascynującego, pociągającego w swej tajemniczości - mówi sama artystka.

Wernisaż zagości w Galerii "526" Poleskiego Ośrodka Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2a w Łodzi.

EZG.INFO.PL poleca! 

.