A A A

W sobotę 1 lutego o 20.00 w Klubie AgRafKa zagra zespół Hasiok. Ich teksty dotykające trudnych tematów, uznawanych często za społeczne tabu oraz energetyczna muzyka zmuszają słuchaczy do przemyśleń i przysparzają Hasiokowi coraz większe rzesze fanów. Wstęp - 10/15 zł.

Hasiok

Hasiok to zjawisko niespotykane w czasach rządów pop-kultury. Zespół zbiera się od 17 lat zawsze tylko wtedy, gdy ma coś do powiedzenia. Działo się tak trzykrotnie: po raz pierwszy w 1996 przy nagraniu płyty BRUDY - nominowanej do Paszportu Polityki, kolejny raz muzycy spotkali się przy powstaniu ekstremalnej w formie i treści SILE KONKRETU (2003) i ostatnio podczas realizacji najgłośniejszej produkcji – ZNAK NIEPOKOJU (2009). Ostatnia płyta zespołu to pełen artystyczny sukces – znalazły się na niej znakomite duety - z Arturem Gadowskim NIE MAM PIENIĘDZY oraz bijący rekordy popularności SYNU z Maciejem Maleńczukiem w roli psychopatycznego ojca rodziny (blisko 8 mln odtworzeń na You Tube). Teledysk ten, nakręcony według scenariusza zespołu, został nominowany do nagrody Yach Film Festiwal 2010 w kategoriach: Grand Prix i kreacja aktorska. Wiosną 2010 roku światło dzienne ujrzał BANKIER z udziałem legendy polskiego kina Jana Nowickiego (). Ostatnim teledyskiem z płyty ZNAK NIEPOKOJU była WERSJA DEMO, w którym tym razem bez udziału gości, Hasiok opowiedział (nie)zwykłą małżeńską historię.

Zachęcony świetnym odbiorem twórczości i rosnącą popularnością, zespół przygotował nowe wydawnictwo – „CZWORTE POWSTANIE” to kolejny zbiór niezwykłych historii – premiera miała miejsce 9 kwietnia 2013. Płytę promuje teledysk „Andżela”. W ramach promocji wydawnictwa zespół wystąpił w „Must be the music” gdzie dotarł do półfinału, wywołując niemałe zamieszanie.
Lider Hasioka, Robur określa gatunek wykonywanej muzyki jako „piosenkę zaangażowaną” i to wydaje się najcelniejszym określeniem tego co możemy tu posłuchać. Jak zawsze główna rolę grają teksty – przemyślane, dopracowane w szczegółach, zawsze o czymś. Hasiok porusza tematy trudne, mroczne,a czasem po prostu paskudne, robi to jednak w sposób wciągający i niekonwencjonalny. Muzycznie to koktajl Mołotowa – mieszanina gatunków, stylów, nastrojów i charakterów. 
Hasiok to ekstremalna energia, szczerość, zjadliwa inteligencja i zadzior – koncerty to spektakle, wypełnione emocjami i mocą muzyki Hasioka.

Więcej informacji: www.hasiok.art.plwww.facebook.com/Hasiok1996

źródło: www.agrafka-zgierz.pl 

 

.